За більшої частоти оглушення бройлера менше дефектів на тушці
Збільшити кількість кондиційної тушки бройлера можна, дотримуючись низки правил під час забою.
Так, від навішування до оглушення має минути 15-60 с. Навішування тушки – важливий процес, який також впливає на якість кінцевої продукції. Пряма лінія, тьмяне синє світло в приміщенні забезпечать птиці спокій та дозволять запобігти стресам.
На цьому наголосив директор ТОВ «Зінпро Україна» Михайло Коваль на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming.
Щодо впливу якості оглушення птиці на ушкодження тушки проводилося чимало досліджень. Було встановлено: чим більша частота оглушення, тим менше буде дефектів, пов’язаних із ушкодженням тушки.
«Першою потрапити у воду внаслідок оглушення повинна голова, – наголосив Михайло Коваль. – На виробництві треба встановити спеціальну планку, що підготує птицю до занурення. Якщо цього немає, і струм проходитиме через крило або грудку, у цих місцях з’являться крововиливи».
Процес знекровлення повинен укластися в 150-180 с. У приміщенні використовують синє тьмяне світло.
«Леза завжди обов’язково тримають гострими, – зауважив Михайло Коваль. – З тупими лезами коагуляція відбувається швидше, а процес знекровлення – довше».
Щоб знекровлення відбулося найкраще, перерізають усі судини на шиї курки. Ріжуть у зоні сонної та яремної вен. Птиця повинна бути непритомною до моменту настання смерті.
«В Європі фактично знекровлюють уже мертву птицю застосуванням газу для її оглушення», – додав експерт.
Як повідомлялося, ураження курячої тушки можуть вказати на проблему утримання.