Овочі-Ягоди-Сад

Черешневий сад, сформований Пальметою, легко адаптується під накриття

Черешневий сад, сформований Пальметою, легко адаптується під накриття

Формування дерев черешень Пальметою, яке передбачає шпалеру, легко адаптується під накриття протиградовою сіткою та плівкою від дощу. Це частково захищає і від дрозофіли сузукі.

Про це на форумі «Інтенсивний сад. Виклики сьогодення» розповіла Моніка Беняш, консультантка з плодових та ягідних культур, викладачка Сільськогосподарського університету в Кракові, повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

За її словами, формування Пальмета може працювати не лише на карликових, а й на класичних формах дерев. У такому саду в дерев дуже пласка з боків крона, обмежена кількість молодих пагонів, щоб світло добре проходило у крону. Ця класична форма сформована в одній площині, яка складається з центральної вертикальної осі й 3–4 рядів гілок, нахилених під кутом 40–45° до стовбура.

Процес формування триває зазвичай три-чотири роки. 

Дослідниця зазначила, що Пальметі обов’язково потрібна шпалера, а отже, тут є можливість установлення сітки, яка захистить від граду та дощу. Сітки такі щільні, що дозволяють захищати дерева й від дрозофіли сузукі, яка стає все більшою проблемою на плантаціях, де вирощують темні плоди (черешня, вишня, виноград). 

Виробники накриття нині все більше роблять ставку на багатофункціональність сіток.

Читайте також: Стало відомо, коли краще обрізати черешню: весною чи влітку