Овочі-Ягоди-Сад

Дослідники визначили зимостійкість безнасінних сортів винограду 

Дослідники визначили зимостійкість безнасінних сортів винограду 

Зважаючи на те, що культивування винограду в Україні обмежують передусім критичні зимові температури, у безнасінних сортів дослідили зимостійкість в умовах північного Причорномор’я. 

Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пишуть Ірина Ковальова, Людмила Герус, В’ячеслав Скрипник, співробітники ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» НААН.

Вони зазначають, що після зимівлі у сортів Venus і Mars розпустилося 95% залишених після обрізування вічок, а в сортів Flame seedless, Einset seedless, Himrod — понад 80. Оскільки умови зимівлі для виноградних рослин не були екстремальними, потенційну морозостійкість дослідили в лабораторних умовах. Для цього лози сортів Vitis vinifera L. проморожували з поступовим зниженням температури до –24 °C, а лози із сортів міжвидового походження — до –28 °C. Проморожування до –24 °C найгірше витримали Flame seedless, Rusalka 3, Beogradska besemena — у них загинуло 21–45% центральних вічок і 70–90% вічок заміщення. 

«Найкраще критичну температуру витримав контрольний сорт Кишмиш Таїровський — у нього збереглося 87% центральних вічок і 100% вічок заміщення, – наголошують дослідники. – Загалом за результатами досліду задовільно витримали екстремальну температуру всі сорти. Серед міжвидових гібридів найнижчу морозостійкість спостережено в сортів Glenora та Romulus. Кращі результати показали сорти Prima seedless, Venus, Glenora, Mars, Jupiter і Einset seedless, у яких збереглося 72−87% центральних вічок та 95−100% вічок заміщення».

Читайте також: Світове виробництво столового винограду продовжить зростати