Овочі-Ягоди-Сад

Основні гравці в довгостроковому зберіганні плодів

Основні гравці в довгостроковому зберіганні плодів

Відомо, що врожайність та якість урожаю залежать від захисту проти шкідливих організмів, агрохімічних заходів і, звісно, від погодних умов та сортових особливостей дерев. До того ж вирощений урожай ще потрібно зберегти до збуту й реалізувати так, щоб отримати прибуток. Саме тому фермери-садоводи приділяють зберіганню велике значення, а за відсутності сховищ намагаються якнайшвидше реалізувати свою продукцію або домовитися з тими, хто такі сховища має. Можливість тривалого зберігання дозволяє продавати плоди за вищою ціною. Однак навіть наявність сховищ із РГС (регульованим газовим середовищем) не забезпечує стовідсоткового збереження продукції, оскільки існують хвороби, які розвиваються у сховищах за низьких температур і пошкоджують плоди.

Одним із факторів запобігання пошкодженню зібраного врожаю у сховищі є обробки фунгіцидами в період росту плодів, коли відбувається накопичення інфекційних хвороб на поверхні фруктів, які активізуються під час зберігання.

Починати обробки для подовження терміну зберігання плодів необхідно не пізніше ніж за 1,5 місяця до збирання. У цей же період потрібно визначитися, чи це буде короткострокове зберігання (реалізація до січня), чи довгострокове (реалізація до червня), адже це суттєво впливає на вибір фунгіцидів та кількість обробок.

Підбір препаратів — ключовий чинник успішного зберігання плодів. Використання контактних препаратів є обов’язковим, але надалі система захисту потребує спеціалізованих фунгіцидів для контролю гнилей. Геокс™ — один із таких препаратів з діючою речовиною флудиоксоніл (аналог природних антимікотичних речовин), який володіє контактними властивостями. Проникаючи в рослину, флудиоксоніл не рухається в епідерміс, а залишається в кутикулі. Така властивість діючої речовини запобігає проникненню міцелію і спор до рослини, пригнічує їх проростання.

Геокс™ широко використовується у Європі для контролю гнилей на різних культурах. При зберіганні плодів яблук і груш до січня Геокс™ (0,4 кг/га) застосовують двократно: перша обробка за три тижні, друга — за тиждень до збору врожаю.

При більш тривалому зберіганні, наприклад до березня, використовують систему з внесенням препарату Світч® (1,0 кг/га) за три тижні та Геокс™ (0,4 кг/га) за тиждень до збору врожаю.

Світч® у своєму складі має дві діючі речовини — флудиоксоніл та ципродиніл. Останній володіє системно-проникаючою дією. У рослині ципродиніл зупиняє біосинтез амінокислот грибів у момент їх проникнення та росту міцелію. Крім гнилей, Світч® контролює і складську паршу.

Завдяки контактно-проникаючій дії Світч® суттєво подовжує строк реалізації плодів без втрати смакових властивостей. Ще однією перевагою цього фунгіциду проти гнилей зберігання є короткий термін очікування. Так, на суниці та винограді він становить 7, а на плодових — 15 днів. Це дає можливість виробнику подовжити реалізацію продукції без завдання шкоди здоров’ю покупців.

При довгостроковому зберіганні потрібно запланувати таку послідовність внесення продуктів: після обробок контактними препаратами за три тижні Світч® (1,0 кг/га), за два тижні Геокс™ (0,4 кг/га) і за три дні до збору врожаю повторити обробку Геокс™ (0,4 кг/га).

Бережіть себе та свій урожай!

Дмитро Тимошенко, менеджер з технічної підтримки засобів захисту спеціальних культур та винограду, компанія «Сингента»

Поділитись:

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ