Камера просапного культиватора «запам’ятовує» діаметр стебла культурної рослини
Міжрядний культиватор знищує бур’яни строго відповідно до своєї назви — тільки в міжряддях. Сміттєва рослинність у самих рядах рослин лишається цілою й неушкодженою, що зумовлює необхідність все одно вносити страхові гербіциди. Тобто проблема високих витрат на препарати й виникнення фітотоксичності є актуальною.
Про це йдеться у матеріалі журналу The Ukrainian Farmer.
Тому не дивно, що низка відомих світових виробників сільгосптехніки кілька років тому почали шукати рішення щодо остаточного розв’язання описаних вище проблем. Ідея полягає в тому, щоб поєднати переваги механічного та хімічного способів захисту посівів від бур’янів, застосовуючи комбіновані агрегати.
Сьогодні така техніка є, її успішно застосовують і в Україні, тому вже впевнено можна назвати такі експерименти вдалими. Суть новації полягає в тому, щоб оснастити просапний культиватор спеціальними камерами та форсунками для одночасного внесення гербіциду на бур’яни, що ростуть у рядах рослин. Відповідно, лапи зачищають міжряддя, а форсунки буквально стріляють по бур’янах, ідентифікованих за допомогою камер.
Причому робочий розчин іде таким чином, щоб уникнути попадання на стебла культурних рослин. Сам принцип ідентифікації культурних рослин працює в такий спосіб: камера «запам’ятовує» діаметр стебла культурної рослини й усуває кукурудзу чи соняшник із переліку мішеней для своїх атак. Гербіцид потрапляє таким чином на всю небажану рослинність у посівах, і робочий розчин прямує максимально низько, щоб не потрапити на культурні рослини. Тобто препарат прямує тільки в рядки й потрапляє тільки на бур’яни. У міжряддях працюють лапи культиватора. Система камер, що автоматично запам’ятовують стебла культурних рослин, дозволяє електроніці миттєво відсувати крайні лапи культиватора від кукурудзи чи соняшнику. Вся конструкція автоматично зміщується вліво-вправо, лишаючи ряди посівів неушкодженими. Відповідно, агрегат повністю зачищає міжряддя, не торкаючись культурних рослин.
Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що сучасні просапні культиватори можуть виконувати три різні операції.