Агрономія

Як підвищити ефективність інсектицидного захисту ріпаку завдяки дронам

Як підвищити ефективність інсектицидного захисту ріпаку завдяки дронам

З настанням весни й підвищенням температури повітря актуалізувалося питання захисту озимого ріпаку від прихованохоботників. Відтак, важливо своєчасно подбати про внесення інсектицидів для обробки посівів від шкідника.

Про це нагадують фахівці компанії «Агрейн».

«У сучасних реаліях рахується кожна гривня в технології вирощування озимого ріпаку. Затримка з унесенням інсектицидів при широкому заселенні поля шкідниками на 2-3 дні, може на 10-15% знизити майбутній урожай. Тому ми своєчасно намагаємося підготували обприскувачі, а навіть і дрони для тих полів, де використання обприскувачів є складним або неможливим», – каже заступник головного агронома агрогрупи Тарас Корнієнко.

Однією з багатьох переваг дрона-обприскувача є те, що він не «витоптує» землю й не ламає рослини. Він може працювати в режимі «скальпеля», коли потрібно відпрацювати чітко на певних ділянках поля, де виникла якась проблема. До того ж один оператор може включати в роботу до 5 дронів одночасно з одного пристрою.

«Дрони нового покоління, з підвищеним об’ємом баку, діаметром розпилу та супутниковою навігацією, дають можливість ефективно і швидко вносити ЗЗР у найбільш несприятливих умовах. Практика показала, що продуктивність дрона складає 15-18 гектарів на годину, має регульований від 60 до 400 мкм розмір краплі та швидку зарядку, – додає Тарас Корнієнко. – Звичайно, дрон – це точно не альтернатива класичному обприскуванню: є нюанси у внесенні певних препаратів, що потребують великої кількості рідини. Але ця технологія має бути в господарствах від 1000 га. Дрони можуть використовуватись для внесення біологічних препаратів, окремих фунгіцидів, десикантів або для точкового внесення страхового гербіциду в посівах кукурудзи проти Ваточника сирійського, який на полі з’являється локально».

Нагадаємо, «Агрейн» експериментує зі Strip-till з випробуванням агрегату Stripcat.