Економіка переробки пташиного посліду залежить від його вологості
Економічна ефективність їх застосування підвищується зі зниженням початкової вологості посліду. У зв’язку з цим вже на стадії видалення посліду з пташників перед виробниками має стояти завдання отримання сировини якомога меншої вологості.
Про це повідомляє журнал «Наше птахівництво».
У статті Віктора Хвостика, співробітника Державної дослідної станції птахівництва НААН України зауважується, що основними цілями переробки пташиного посліду є підвищення засвоюваності та доступності поживних речовин, зменшення їх втрат за тривалого зберігання, знешкодження наявної патогенної мікрофлори, яєць гельмінтів, насіння бур’янів, отримання нової господарсько-корисної продукції (біогазу, етанолу, метанолу, біотепла), захист довкілля.
«Серед безлічі способів переробки пташиного посліду сьогодні можна виділити кілька, що пройшли широку виробничу перевірку і зарекомендували себе з позитивного боку:
• компостування (біотермічний спосіб);
• вермікомпостування;
• термічне висушування;
• біоенергетичний спосіб (анаеробне зброджування).
Застосовують також комбінації зазначених способів. Перші три способи переробки посліду розраховано на переробку сировини вологістю не більшою як 75%», – зазначає Віктор Хвостик.
Читайте також: Пташиний послід за удобрювальними якостями перевершує гній