В ЄС зменшують площі під кукурудзою
Через прохолодний березень та квітень та побоювання повтору минулорічної посухи, у ЄС зменшили площі під кукурудзою.
Про це у своєму блозі розповідає Сюзанна Григоренко, виконавча директорка Насіннєвої асоціації України.
Авторка зазначає, що консалтингова компанія Strategie Grains, яка спеціалізується на європейських і світових ринках зерна і олійних культур, у травні понизила прогноз щодо врожаю кукурудзи у 2023/24 роках у Європейському Союзі. Частково через посуху в Іспанії.
«Якщо говорити про цифри, то прогноз виробництва кукурудзи на 2023/24 роки в ЄС понизили до 62,1 млн тонн з 62,7 млн тонн у березні. Хоча навіть у такій ситуації цей показник наразі на 19% вищий за торішній рівень, коли більшу частину ЄС охопила сильна посуха», – наводить дані Сюзанна Григоренко.
Вона додає, що окрім погіршення погодних умов в Іспанії, на перспективи кукурудзи вплинули зливи, які затримали посівну у східній частині ЄС.
За аналізом Strategie Grains, ринок кукурудзи в ЄС найближчий рік знову залежатиме від високого імпорту. Водночас аналітики прогнозують, що ЄС знову зіткнеться з надлишком пшениці.
«Німецький аналітик Олаф Зінге, який спеціалізується на агросекторі, пояснює, що посів кукурудзи у Центральній Європі почався пізніше звичайного. Причиною стали прохолодні та вологі березень і квітень. Оцінки посівних площ у більшості великих європейських виробників кукурудзи, таких як Франція, Італія, Болгарія, Польща та Румунія, менші ніж торік», – зауважує виконавча директорка Насіннєвої асоціації України.
Разом з тим вона зазначає, що в ЄС збільшуються посіви озимих зернових та ріпаку. Також європейські фермери тепер частіше покладаються на більш посухостійкі культури, такі як соняшник, або соя.
«Попри те, що в Центральній Європі вологі та холодні погодні умови, інші країни ЄС вже стикаються із браком води. Враховуючи кількість опадів нижче середнього у низці важливих виробничих регіонів, оцінки врожайності для більшості основних країн ЄС, які вирощують кукурудзу, є досить консервативними», – підсумовує експертка.
Читайте також: Аналітики УУБ прогнозують зниження цін на зернові в короткостроковій перспективі