Овочі-Ягоди-Сад

Норми поливу винограду визначають кілька факторів

Норми поливу винограду визначають кілька факторів

Щоб забезпечити оптимальні умови зволоження винограду, треба розрахувати раціональний поливний режим для кожної конкретної ділянки, вік насаджень та напрямки використання ягід. 

Про це йдеться у публікації в журналі «Садівництво по-українськи».  

«Індивідуальні поливні режими зумовлено тим, що в умовах України виноградники культивують як на повнопрофільних ґрунтах, так і на сильнозмитих із незначним активним шаром ґрунту, — пояснює професор Миколаївського аграрного університету Іван Шевченко. — Маємо в Україні й виноградники на карбонатних чорноземах із неоднаковою глибиною залягання вапняково-щебенистих відкладень різної структури та щільності. Тому поливні режими конкретних виноградників суттєво різнитимуться». Зокрема, залежно від водно-фізичних властивостей ґрунту суттєво змінюватимуться обсяги та глибина зволоження, поливна норма та кількість вегетаційних поливів. Уникнення помилок у призначенні поливного режиму важливе не лише з екологічних і агротехнічних міркувань, а й прямо впливає на собівартість поливу, а також — урожайність і якість ягід, фітосанітарний стан виноградників та ефективність галузі загалом, наголошує пан професор.

«Таке акцентування викликано тим, що в практиці товарних насаджень України поливні режими дуже часто призначають без урахування ґрунтово-кліматичних умов окремих ділянок, — каже він. — Не беруть до уваги ані вік насаджень, ані напрями подальшого використання урожаю ягід. Передусім помилки стосуються визначення норм поливної води, яка потрібна для оптимізації вологості ґрунту впродовж вегетації насаджень».

Читайте також: Зрошення виноградників з підживленням пришвидшує формуваня кущів