Агрономія

Названо переваги застосування безводного аміаку  

Названо переваги застосування безводного аміаку  

Як показали результати дослідів, у зоні внесення безводного аміаку значно підвищується концентрація мінеральних форм азоту, як порівняти з неудобреними ділянками, у 2,2-1,8 раза через місяць після внесення добрив і в 1,3-2,6 раза – через 6 місяців, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Розміри зони розповсюдження аміаку в ґрунті залежать від фізичних властивостей ґрунту, тому спосіб основного обробітку значною мірою визначає й подальше розподілення мінерального азоту в кореневмісному шарі.

Поза стрічкою внесення аміаку (особливо першого місяця після застосування добрив) середня концентрація азоту була значно нижчою, ніж після аміачної селітри, що забезпечує рівномірне розподілення азоту в ґрунті.

Результати короткострокової динаміки вмісту мінерального азоту в ґрунті свідчать про наявність процесів його міграції з орного шару відразу після удобрення (через один місяць) і переміщення азоту з висхідними токами вологи до кореневмісного шару в наступні шість місяців.

Цей факт за сприятливих умов для росту та розвитку рослин дозволяє констатувати беззаперечну перевагу безводного аміаку. Про це також свідчать розрахунки коефіцієнта мобілізації азотного фонду ґрунту, який в 1,7–1,9 раза перевищує відповідні показники на варіантах із застосуванням аміачної селітри.

Раніше повідомлялося, які особливості засвоєння безводного аміаку.