Вентиляція плантації запобігає появі гнилей на лохині
Щоб запобігти сірій гнилі на лохині передусім потрібна добра вентиляція плантації, помірне живлення азотом та санітарний догляд.
Про це в статті журналу «Садівництво по-українськи» розповідає Моніка Беняш, експертка Сільськогосподарського університету в Кракові (Польща).
«Для цього кущі мають бути добре проріджені та не занадто щільно посаджені. Місце плантації не має бути ізольованим – наприклад, не треба садити лохину порч зі стіною лісу», – радить експертка.
Важливо правильно використовувати добрива, особливо азот, – якщо його забагато, рослина стає привабливою для патогену. Як і у випадках попередження інших хвороб, на лохині можна використовувати лише крапельний полив, а уражені сірою гниллю пагони треба видаляти.
«Взагалі прибирання плантації дуже допомагає у профілактиці, спрощує нашу роботу, – підкреслює Беняш. – Якщо вже з’явились плоди з симптомами сірої гнилі, швидке охолодження до 4-7 градусів відразу після збирання, буквально протягом години, зможе врятувати вам партію товару. І то, якщо вона не буде перевозитися на дальні дистанції».
Читайте також: Правильне живлення лохини дозволяє отримати перший врожай на другий рік