У І кварталі заводи OSTCHEM виготовили 515,5 тис. тонн мінеральних добрив
Заводи азотного холдингу OSTCHEM виготовили 515,5 тис. тонн мінеральних добрив у І кварталі 2023 року. Це на 36,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли вироблено 378,5 тис. тонн.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Загалом у 1-му кварталі 2023 року Черкаський «Азот» виробив 387,4 тис. тонн, а «Рівнеазот» – 128 тис. тонн. При цьому Черкаський «Азот» у березні оновив максимальний показник з початку повномасштабної війни, виробивши 137,8 тис. тонн мінеральних добрив.
«1-й та 2-й квартали – ключові в аграрному виробничому циклі, оскільки саме у весняну посівну аграрії вносять більшу частину азотних добрив. У 1-му кварталі ми досягли високих виробничих результатів. Цей сезон відрізняється від усіх попередніх. Перша особливість – майже на два місяці збільшився “високий” сезон активних закупівель. Друга – загальний попит на добрива відновлюється набагато швидше, ніж усі очікували» – зазначив Олег Арестархов, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.
Ключовими продуктами, які виготовляли заводи OSTCHEM, були карбамід, КАС, аміачна селітра, ВАС. Обсяг виробництва карбаміду у 2022 році зріс у 4,7 раза з 22,8 тис. до 106,5 тис. тонн, а обсяг виробництва КАС – у 2,1 раза з 50,9 тис. тонн до 108,5 тис. тонн. Обсяг виробництва аміачної селітри трохи підвищився з 217,1 тис. тонн до 255,4 тис. тонн. При цьому виробництво ВАС знизилося із 62,3 тис. тонн до 10,6 тис. тонн.
«Виробничі потужності OSTCHEM завантажуються таким чином, щоб максимально оперативно закривати попит аграріїв та постачати добрива відповідно до контрактів. Зниження цін на газ дало змогу знизити відпускні ціни на мінеральні добрива. Оскільки добрива стали доступнішими, ми почали продавати більше, і показали дуже непогані результати. Цієї весни високе завантаження підприємств триває довше, ніж зазвичай. Ми йдемо за ринком. Структура виробництва відповідає структурі попиту. Від подальшого попиту залежатиме виробниче завантаження заводів, терміни проведення ремонтної кампанії», – наголосив Олег Арестархов.
Нагадаємо, внаслідок обстрілу було пошкоджено цех з виробництва аміаку Сєвєродонецького «Азоту».