Порося може загинути, як не лікувати вчасно анемію
Анемію новонароджених поросят спричиняють недостатнє надходження з їжею заліза, міді, кобальту, марганцю, фосфору, фолієвої кислоти, аскорбінової кислоти, вітамінів групи B, а також незамінних амінокислот.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
Захворювання зазвичай проявляється у відставанні молодняку в рості, розладах травлення, спотворюванні апетиту (поросята можуть поїдати неїстівні предмети). Слизуваті оболонки поросят бліді, з жовтяничним відтінком, шкіра сірувато-блідого забарвлення.
Якщо харчову анемію не почати лікувати вчасно, порося може загинути від виснаження. Для лікування ветеринарні лікарі радять вводити в раціон молодняку відсутні мікроелементи, вітаміни та поживні речовини.
Для профілактики анемії поросятам дають препарати з ряду залізодекстранових: феродекс, феробалт, феродекстран, фероглюкін, декстрофер тощо. Зазвичай їх уводять внутрішньом’язово з розрахунку 150-200 мл заліза (1-2 мл розчину) на ін’єкцію.
Трапляється, такі препарати не дають потрібного ефекту, що найчастіше пов’язано з комбінованим дефіцитом в організмі тварини заліза, міді й кобальту. Тоді у раціон вводять препарати міді й кобальту у вигляді солей або селеніту натрію.