Агрономія

Як сформувати ефективну систему підживлення кукурудзи

Як сформувати ефективну систему підживлення кукурудзи

За побудови системи удобрення кукурудзи треба враховувати агрокліматичні умови вирощування, тип ґрунту, ступінь його забезпечення рухомими формами поживних речовин, а також фізіологічні потреби рослин в окремих мікроелементах живлення впродовж усього вегетаційного періоду, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Враховуючи відсутність органічних добрив, компенсація спожитих урожаєм азоту, фосфору й калію виконується завдяки мінеральним добривам. Норми їх унесення оптимізовано відповідно до витрат елементів живлення на формування 1 т зерна та побічної продукції.

Поглинання поживних речовин повніше відбувається за вирівняного співвідношення між азотом, фосфором і калієм або з невеликою перевагою азоту й фосфору над калієм.

Оптимальною дозою мінеральних добрив з урахуванням їх окупності, наприклад, в зоні Степу, є Р60Р60К30. Використання мінімальної їх кількості (N30P30K20) призводить до зниження продуктивності кукурудзи, як порівняти з оптимумом, і зумовлює порушення балансу поживних речовин у ґрунті.

Найбільший приріст урожаю від застосування підвищених доз добрив (N90P60–90K60) забезпечують у цій зоні середньостиглі та середньопізні гібриди, тим часом як скоростиглі доцільно вирощувати з унесенням помірних доз.

Раніше повідомлялося, як кукурудза різних груп стиглості реагує на підживлення та зрошення.