За аурофузаріотоксикозу у перепелів зростає ембріональна смертність
Вітчизняні науковці встановили, що за згодовування птиці зерна, ураженого грибами Fusarium graminearum, виникає синдром погіршення якості яєць не лише в курей, а й у перепелів.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Важкість клінічних ознак за такого ураження залежить від умісту аурофузарину в кормі. Також за аурофузаріотоксикозу перепелів установлено збільшення концентрації кінцевого продукту перекисного окислення ліпідів – малонового діальдегіду.
Подальше вивчення цього токсикозу виявило зниження несучості, погіршення репродуктивних показників (заплідненості й виводимості яєць), збільшення ембріональної смертності в середньому та пізньому ембріогенезі, зниження показників виводу перепеленят і зниження титру антитіл проти хвороби Ньюкасла. Спостерігали і зниження рівня протеїну в сироватці крові, зменшення маси селезінки, погіршення якості яєць (зміна забарвлення жовтка до брудно-коричневого).
Патоморфологічні прояви аурофузаріотоксикозу проявилися в коричневому забарвленні яєчників і зміні забарвлення печінки до жовтого, яке супроводжувалося крововиливами.
Раніше ми повідомляли, які ознаки свідчать про токсикоз у птиці.
Довідка
Аурофузарин – природний контамінант зерна, який продукують фітопатогенні гриби F. acuminatum, F. avanaceum, F. crokwellens, F. culmorum, F. graminearum, F. poae, F. sambucinum, F. Tricinctum.