Сечовина з'являється в молоці через високий рівень аміаку в рубці корови
Дослідження вмісту сечовини в молоці є одним із фундаментальних критеріїв в оцінюванні ефективності протеїнового живлення жуйних. Чим більше азоту у вигляді сечовини виводиться з організму, тим нижча ефективність годівлі корів, тобто сирий протеїн кормів використовується не повністю.
Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.
За низької якості білкової групи в кормі багато небілкового азоту, який потрібно якомога ефективніше використати.
Використання джерел сирого протеїну в раціоні з великою часткою байпасного протеїну дає змогу швидко й ефективно впливати на молочну продуктивність корів. Нормативом умісту сечовини в молоці для дійних корів є 15-30 мг/100 мл. Якщо показник менший, то тварина отримує недостатньо сирого протеїну з раціоном, а якщо більший, то це свідчить про невідповідний баланс сирого протеїну та енергії в рубці.
Перші хвилини після споживання корму коровою здебільшого впливають на ефективність використання сирого протеїну мікрофлорою рубця, відповідно і на вміст сечовини в молоці. Сечовина з’являється в молоці через високий рівень аміаку в рубці, який потрапляє в кров і на утилізацію якого печінка витрачає багато часу та енергії. Зменшуючи навантаження на печінку, можна покращити здоров’я корови та зберегти ресурси для забезпечення обмінних процесів. Крім того, сечовина негативно впливає на запліднення.
Нагадаємо, сода допоможе стабілізувати ферментацію в рубці корів.