Які ознаки свідчать про діарею в телят
Перша підозра на діарейне захворювання у телят виникає під час годівлі, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, якщо теля відмовляється споживати корм, це сигналізує про те, що незабаром у нього станеться діарея. Після зниження апетиту у тварини на початку захворювання може бути дещо підвищена температура (39,3 °C і більше). Екскременти часто жовтого або білого забарвлення, зі слизом чи кров’ю, можуть містити більше ніж уп’ятеро-вдесятеро більше води, ніж зазвичай. Теля може втратити до 15% ваги вже в першу добу діареї.
Далі настає дегідратація: запалі очі, гіпотермія, втрата еластичності шкіри. Вже через 1-2 доби може з’явитися сильна слабкість, що теля навіть не здатне встати.
На розтині не можна виділити типовий результат для конкретного патогену, котрий міг би спричиняти захворювання. Спостерігаються різні ступені пошкодження шлунку й насамперед кишківника з гіперемією тонкої стінки, крововиливами, у тяжких випадках – виразками та некрозами слизової оболонки кишки. Бактеріальні токсини можуть утворити картину сепсису.
Для діагностування треба якісно зібрати анамнез і клінічні прояви симптомів. Варто відібрати проби і провести лабораторні дослідження. Насамперед вдаються до таких лабораторних методів, як виявлення збудника в екскрементах і культивація включно з визначенням чутливості антибіотиків.
Як повідомлялося, концентрат сирої клітковини суттєво зменшує випадки діареї у телят.