Овочі-Ягоди-Сад

Малина не може коштувати більше 4 євро/кг, – експертка

Малина не може коштувати більше 4 євро/кг, – експертка

Обсяг експорту ягід з України у 2022 році знизився на 10% у грошах, порівняно з 2021 роком. За обсягами зовнішні продажі впали до 30%. Адже рекордні ціни відвернули частину переробників.

Такі дані навела Ірина Кухтіна, голова асоціації «Ягідництво України», виступаючи на форумі «Інтенсивний ягідник».

Грошовий вимір зниження експорту значно менший, тому що ціни 2022 року були значно вищими, пояснює вона.

Треба враховувати, що 2021 рік був піковим для українського експорту ягід за останні 9 років, зауважує експертка. Це пов’язано із тим, що у західній півкулі стався неврожай – причому і у Північній, і у Південній Америці, і особливо по малині.

«Ціни, які утворилися у минулому році, – це з одного боку – «джек-пот», з другого – «одноразова акція», а з третього – дуже погано для галузі. Малина здебільшого – це інгредієнт для інших продуктів харчування. У кожного інгредієнта є певна ціна, яку виробник може собі дозволити, щоб утримати ціну кінцевого продукту. Тому малина, яка коштує дорожче 4 євро, нікому не цікава», – резюмує Кухтіна.

Ще один фактор суттєвого зменшення продажів ягід у 2022 році: переробні компанії закуповували менше дикорослих ягід, тому що, по-перше, закупники були дуже обережні та, по-друге, проблеми з грошима були у всіх, навіть у великих компаній. Якщо б не війна, закупівля «дикоросів» була б більшою відсотків на 40, каже голова асоціації.

Читайте також: «Через три роки чекаємо перевиробництво малини», – фермерка