Як підготувати до сівби поле зі «свіжими» рештками кукурудзи за один-два проходи
Цьогоріч багато господарств збирали кукурудзу у вкрай пізні терміни, а подекуди жнива тривають і досі. Тож постає питання, що робити зі «свіжими» пожнивними рештками кукурудзи і як підготувати поле до сівби наступних культур за один, щонайбільше два проходи ґрунтообробних агрегатів.
Одне з рішень – класична дискова борона з агресивними різальними дисками, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Вона дасть змогу частково подрібнити кукурудзиння й загорнути частину його у верхній шар ґрунту, заразом трохи його розпушивши. Однак тут багато залежить від стану самого ґрунту, наявності вологи та якості агрегата. Адже може вийти й так, що ми пересушимо верхній шар ґрунту і «напхаємо» його в’язким кукурудзинням, що спричинить зрозумілі проблеми під час сівби та проростання насіння.
Тому як дисковий агрегат найкраще застосовувати модель, призначену для вертикального обробітку ґрунту чи диско-лапову модель.
Вертикальний обробіток, на відміну від класичного боронування, передбачає мілке розрізання верхнього шару ґрунту та стерні. До того ж внизу зберігатиметься волога з одночасним розпушенням посівного ложа.
Натомість пожнивні рештки, залежно від налаштувань, можна або лишати на поверхні поля як мульчу, або ж наполовину загортати у ґрунт. Найраціональнішим вбачається саме перший варіант, бо ми отримаємо і підготовлене посівне ложе зі збереженою вологою, і мульчу.
Головна проблема тут полягає в тому, що далеко не у всіх господарствах є агрегати для вертикального обробітку ґрунту, хоча їх пропонують відомі виробники, і за наявності коштів можна без питань знайти підхожу модель. Поготів, що агрегати для вертикального обробітку є універсальними і їх можна застосовувати для широкого спектра агротехнічних завдань – від лущення стерні до передпосівного обробітку ґрунту.
Раніше повідомлялося, як готувати ґрунт під наступні культури після пізнього збирання кукурудзи та який обробіток ґрунту обрати.