Фермер назвав п'ять чинників підвищення біологічної активності ґрунту
Над оптимізацією виробництва в ТОВ «Володимирівське» на Кіровоградщині почали працювати давно, а за минулий рік це питання ще більше загострилося. У господарстві, зокрема, вважають, що для забезпечення високої продуктивності виробництва в нинішніх умовах треба в першу чергу подбати про біологічну активність ґрунту.
Про це розповів Анатолій Григорчук, співвласник ТОВ «Володимирівське» в ході Всеукраїнського практичного форуму «ДЕНЬ АГРОНОМА. Виростити без міндобрив: реально чи ні?», що нещодавно відбувся у Львові.
За словами аграрія, є п’ять основних чинників підвищення біологічної активності ґрунту:
- обробіток ґрунту;
- сидерати;
- бактеріальні препарати;
- мінералізація рослинних решток;
- оптимізація сівозміни.
«Ми відмовилися від обороту пласта ще з 2004 року на всіх площах, але ситуація така, що рано чи пізно всі ми будемо дрейфувати в сторону no-till. В першу чергу через дефіцит кадрів. Можливо, це буде адаптований strip-till, але це теж одне з рішень проблеми», – зазначив Анатолій Григорчук.
Щодо сівозміни, багато аграріїв відмовляються від вирощування пшениці через високу її собівартість, а вона, на думку фермера, обов’язково має бути в сівозміні.
«Ми залишили в сівозміні пшеицю. Більше того, з 2020 року, маючи низькі запаси вологи, ми збільшили площі посівів озимої пшениці в 1,5 раза. Сіємо пшеницю озиму, ріпак озимий, кукурудзу і соняшник», – додав Анатолій Григорчук.
Але як для зони, в який господарює ТОВ «Володимирівське», на переконання аграрія, до сівозміни слід також додати горох та озимий ячмінь.
Нагадаємо, «Володимирське» має власну філософію технології вирощування культур.