При виборі ділянки під сад враховують також і підґрунтя
У процесі оцінювання ґрунтового покриву під сади слід звернути особливу увагу не лише на його верхній шар, а й на твірну породу підґрунтя. Властивості підґрунтя визначають найважливіші виробничі якості насаджень: інтенсивність росту, ступінь розвитку кореневої системи, урожай, якість плодів, зимостійкість та довговічність плодових дерев.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Роман Яковенко, кандидат сільськогосподарських наук, співробітник Уманського національного університету садівництва.
«Це пояснюється тим, що від будови підґрунтя та його щільності залежить водно-повітряний і поживний режими у зоні поширення кореневої системи плодових дерев», – зазначає дослідник.
За словами вченого, найкращі ґрунти для садів — із глибоким гумусованим кореневмісним шаром, достатньою аерацією, водопроникністю і сприятливими фізико-хімічними властивостями, хоча іноді плодові дерева добре ростуть і плодоносять на ґрунтах короткопрофільних, з коротким гумусовим горизонтом, якщо в них кращі водно-фізичні властивості.
«Плодові дерева на одному місці ростуть тривалий період, і ділянку під майбутні насадження потрібно обирати ретельно, особливо уважно враховуючи біологічні особливості плодових культур, їх реакцію на ґрунтові та кліматичні умови», – наголошує Роман Яковенко.
Читайте також: Найкраща підготовка ґрунту під сад – садозміна