Із генератором собівартість зерна зростає не більш, як на 10%, - аграрій
ФГ «Богатирівське», що на Сумщині, сьогодні збирає кукурудзу. Зокрема, обмолотити потрібно ще половину площі під цією культурою. Процес ускладнюють погодні умови, та більше проблем наразі виникає з реалізацією зерна, його доробкою та зберіганням.
Про це в коментарі AgroTimes розповів голова ФГ «Богатирівське» (Сумська обл.) Роман Говенько.
«Збираємо врожай самі, а доробку виконуємо на всіх елеваторах, де це можливо. Постійно шукаємо вільне місце, але черги дуже великі, бо виробники побачили, що знижується класність кукурудзи, є також багато зіпсованого зерна, внаслідок аномально теплої зими. Середня врожайність у нас досить непогана (10 т/га), втім, вологість висока. Мали велику кількість опадів улітку, але недостатню кількість ефективних температур, і тому навіть гібриди з ФАО 220 збираємо з вологою 17-18%. Натомість у минулих роках збирали таке зерно з базовою вологістю 13,5%», – відзначає голова господарства.
Така тенденція, звісно, збільшує витрати на доробку кукурудзи. А, за словами аграрія, на деяких елеваторах вартість послуг зросла втричі, порівняно з минулим роком. Відтак, виробники налаштувалися цього року в кращому випадку «вийти в нуль». Бо всі кошти сьогодні вкладають у наступну посівну.
На діяльність елеваторів сьогодні суттєво впливають вимкнення електроенергії, що своєю чергою, коригує роботу аграріїв.
«У нашій області ще й обстріли, тому можуть бути також і аварійні відключення. Бувало так, що елеватор за добу не встигав переробити ту кількість продукції, яку їм завезли. Таким чином утворюється черга, крім того, псується обладнання, через те, що печі набирають температуру, а потім світло зникає, й метал починає вигинатись, є багато нюансів. Деякі елеватори замовили генератори. І це оптимальне вирішення такої за складної ситуації, адже застосування генератора збільшує собівартість продукції не більше, ніж на 10%», – додає Роман Говенько.
Нагадаємо, уряд спростив імпорт генераторів та іншого енергетичного обладнання.