Агромаркет

Виробник меду створив кооператив, який об’єднає бджолярів Чернігівщини та Вінниччини

Виробник меду створив кооператив, який об’єднає бджолярів Чернігівщини та Вінниччини

Виробник меду Павло Чемериський створив кооператив для об’єднання бджолярів Чернігівщини та Вінниччини.

Про це повідомляє пресслужба Програми USAID АГРО.

Павло Чемериський з Чернігівської області зайнявся бджолярством 6 років тому як справою вихідного дня. Пан Павло розповідає: «Хотів забезпечити власну родину високоякісним медом, але з часом охочих скуштувати якісний продукт ставало все більше. З’явився запит на корисні солодощі та ексклюзивні медові подарунки – і так народилися ТМ «БІЛАР» та крафтові медово-горіхові набори».

Разом з дружиною Наталією пан Павло почав налагоджувати виробництво як сімейну справу. До початку повномасштабної війни подружжя збільшило кількість бджолосімей до 69 вуликів, придбало виробниче приміщення та почали в ньому ремонтні роботи.

Але внаслідок бойових дій було пошкоджене виробниче приміщення та придбане раніше обладнання, знищено 14 вуликів. Пошкоджено вантажний автомобіль та лафет для перевезення вуликів. Всього навколо виробничого приміщення було 15 залишків снарядів, а будинки по-сусідству зруйновані вщент.

Подальша робота підприємства ускладнилася, але Чемериські звернулися за консультацією до Програми USAID АГРО, де спеціалісти допомогли підібрати потенційну партнерську організацію у безпечнішому регіоні, а також підготувати та подати заявку на конкурс Програми щодо відбору ММСП для переміщення виробничих потужностей. Так був знайдений партнер – ФГ «Витвірня» у Жмеринському районі Вінницької області.

Під час консультацій у Павла Чемериського з’явилася ідея створення обслуговуючого кооперативу «БІЛАР», метою якого є об’єднати пасічників для відстоювання спільних інтересів, зокрема, щодо масштабування виробництва та впровадження нових технологій, обміну досвідом тощо. Павло з однодумцями зареєстрували кооператив і планують залучати бджолярів Вінниччини до його роботи. Водночас, подружжя Чемериських планує подальшу релокацію виробництва у Вінницьку область, а поки, завдяки консультативній підтримці вдалося відновити виготовлення крафтових медово-горіхових наборів на 60% від довоєнного запланованого обсягу. Зараз на підприємстві відкрита вакансія пасічника. Готові запропонувати роботу для внутрішньо-переміщеної особи.

Нагадаємо, USAID допомогло у створенні цілодобового Центру підтримки виробничих підприємств. Також ми писали, що херсонський агровиш отримав від USAID методології для майбутніх фахівців із землеустрою.