Сівозміни не розв’язують проблему ґрунтовтоми в розсаднику
Більшість розсадників відмовляються від традиційних сівозмін, оскільки вони не вирішують проблеми ґрунтовтоми і висаджують підщепи на ділянках, де плодові не вирощували мінімум 7 років.
Про це в статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Наталія Шевчук, докторка сільськогосподарських наук, співробітниця НУБіП України.
«Найкраще підщепи висаджувати на ділянках, де до цього плодові культури не вирощували протягом 20 років (щонайменше протягом 7 років)», – радить дослідниця.
Вона зазначає, що за останнє десятиліття більшість провідних розсадників відмовилася від традиційних сівозмін. Виявилося, що сівозміни не розв’язують повністю проблему ґрунтовтоми. Крім того, виникають агресивніші штами грибних і бактеріальних збудників небезпечних хвороб, які, накопичуючись у ґрунті, становлять велику загрозу. Тож найпростішим розв’язанням питання є закладання першого поля на щораз новій як правило орендованій ділянці.
«Важлива умова — можливість зрошення поля», – наголошує авторка.
Кронований саджанець потребує простору, а отже, і вдало підібраних схем розміщення рослин.
«Ширину міжряддя під час садіння підщеп добирають за принципом зручності міжрядного обробітку, – зазначає Наталія Шевчук. – Вона може коливатися від 0,7 до 1,2 м (найчастіше 0,9 або 1 м). Відстань між рослинами в ряді — 25–30 см. Важливо правильно спрямувати ряди, а саме з півночі на південь, адже оптимальне освітлення сприятиме кращому галуженню саджанців».
Читайте також: Яблуні погано ростуть на вилугуваних ґрунтах