Тваринництво

Сорго підвищує несучість курей до 10%

Вітчизняні й іноземні дослідники довели можливість уведення сорго в повнораціонні комбікорми для бройлерів до 40%, а курей-несучок – до 30% на заміну кукурудзи та пшениці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Додавання сорго в комбікорми для птиці дозволяє отримувати високоякісну продукцію та підвищувати несучість у межах 10%.

Зерна сорго відрізняються за формою, розміром і кольором. Вони бувають округлими, грушоподібними, овальними, видовженими. За розміром зерна є великі (абсолютна вага – понад 30 г), середні та дрібні (абсолютна вага – менше за 20 г). Колір зерен також досить різноманітний: білий, жовтий, коричневий, бурий. Сорго, що має бурий чи червонуватий колір ендосперму, містить в’язкі дубильні речовини групи танінів, а продовольче сорго білого кольору – майже вільне від них.

У зерні сорго значно більше мікроелементів, ніж у кукурудзі: калію – вчетверо, а кальцію – в 1,5 раза. Особливо поживною є суміш кукурудзи та сорго. Завдяки високому вмісту незамінних амінокислот білок сорго має значну біологічну цінність. У середньому в кожному кілограмі зерна сорго міститься 5,1-7,3 г валіну; 0,9-1 г триптофану; 3,2-5 г треоніну; 1,4-5 г лізину; 2,5-3,3 г метіоніну; 4,5-13,3 г аргініну; 3,5-5,4 г фенілаланіну; 1,9-5,5 г гістидину; 4,2-5,3 г ізолейцину.

Існує багато методів, які дозволяють знизити вплив антипоживних речовин, зокрема, за допомогою ферментних препаратів, оброблення зерна їдким натром чи формальдегідом, експандування, введення в раціон підвищених кількостей метіоніну. Вплив на зерно сорго високих температур мінімізує вміст танінів.

Як повідомлялося, зазвичай сорго згодовують птиці лише подрібненим.