Тваринництво

Важливо контролювати біобезпеку птахопідприємства

Важливо контролювати біобезпеку птахопідприємства

Птахопідприємства мають приділяти особливу увагу контролю біобезпеки.

На цьому наголосив Сергій Левченко, провідний спеціаліст з вирощування молодняку та промислового стада батьківського поголів’я компанії «Квітки Бро», пише журнал «Наше птахівництво».

«Добре, коли є спеціалісти у господарстві, які здійснюють цей контроль, – зауважив Сергій Левченко. – Ідеально, коли на їхню роботу ніхто, крім власників, не може вплинути. Це люди, які чітко дотримуються регламенту та діють згідно з інструкцією».

Наприклад, є графік підготовки певної площі до посадки птиці. На виробництво з лабораторії приходить спеціаліст, який ознайомлюється з цим графіком і планує відповідно до нього свою роботу. Після підготовки пташника і дезінфекції проводять контроль якості миття.

Важливо робити змиви з обладнання після проведення кінцевої дезінфекції, бактеріологічне дослідження завмерлих ембріонів, аналіз відходів інкубації, підкреслив Сергій Левченко. Обов’язково потрібно аналізувати вирощену мікрофлору.

«Якщо почати розсипати корм, подавати воду тощо перед посадкою курчат, минаючи стадію контролю рівня біобезпеки у господарстві, ви отримаєте неконтрольовані ризики, – застеріг він. – Так, може виявитися, що якусь годівницю погано вичистили. За вчасного контролю цю помилку можна виправити, зокрема ще раз помити чи продезінфікувати».

Нагадаємо, на миття і дезінфекцію пташника перед посадкою птиці треба хоча б 14 днів.