Поросята, в яких немає гена стресу, не вдаються до канібалізму
Відсутність гена стресу в свиней – дуже важливий момент.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосив заступник директора ТОВ «Подільський бекон» Андрій Грабенко.
За наявності гену поросята, свиноматки постійно стресують. Зокрема, свиноматки – в момент запліднення, переміщення, пологів.
«Купуєш 100 ремонтних свинок із геном стресу, привозиш на підприємство – троє з них можуть загинути. Аналогічна ситуація з поросятами», – зазначив він.
Наприклад, порося може загинути від анафілактичного шоку: втратило свідомість прямо на вивантажувальній рампі й завтра може здохнути.
«У наших поросят такої проблеми нема. У них цілком розмірений режим дня: поїли, попили, випорожнилися, лягли спати», – розповів Андрій Грабенко.
Відсутність гена стресу унеможливлює агресію. Немає канібалізму, поросята один одному не гризуть хвости чи вуха. Та хвости «Подільський бекон» все одно купірує, це – обов’язкова процедура за великого скупчення тварин.
«Бо хвостик ворушиться, і порося рефлективно намагається його схопити», – пояснив Андрій Грабенко.
Загалом же поросята в господарстві спокійні, не б’ються, запевнив він. У перші дні після завезення встановлюють ієрархію в стаді – хто першим поїсть, хто останнім.
«Важливо, щоб для свиней були створені і відповідні умови: слід уникати великого скупчення тварин, протягів, різких звуків, бо це їх дратує, – наголосив Андрій Грабенко. – З нашого досвіду можу сказати, що іграшки також відволікають від різних подразників».
Нагадаємо, «Подільський бекон» підтримує високий статус здоров’я свинопоголів’я, працюючи за принципом «здорова мама – здорове порося».