Агрономія

У зоні Степу є потенціал для нарощування посівних площ під соєю

У зоні Степу є потенціал для нарощування посівних площ під соєю

У зоні Степу є потенціал нарощування площ під соєю. З одного боку, це зумовлено біологічними особливостями культури (оптимальна температура для росту й розвитку рослин сої становить +28+30 °С), з іншого – упровадження короткоротаційних зрошуваних сівозмін типу «соя – кукурудза», «соя – ячмінь», «соя – пшениця озима» тощо, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У Степу розміщено до 30% посівів сої, із них близько 85 тис. гектарів – на зрошенні. Традиційним і основним способом зрошення сої є дощування. Проте останнім часом після широкомасштабного впровадження крапельного зрошення в садівництві, овочівництві, баштанництві, картоплярстві постало питання щодо локального зрошення за вирощування просапних культур польової сівозміни: кукурудзи на зерно, сої, буряків цукрових, соняшнику, лікарських рослин тощо.

Особливо актуальним це питання є для умов упровадження інтенсивної овочевої сівозміни на крапельному зрошені, адже соя є цінним агромеліоративним попередником для більшості овочевих культур.

«В останні роки в Україні значно підвищився інтерес сільгоспвиробників до вирощування сої. Основними чинниками, що стимулюють до цього, є, звісно, економічний – високі закупівельні ціни, а також кліматичні зміни – поступове зростання температурного режиму. Тож що соя є на сьогодні однією з найпріоритетніших, експортно орієнтованих сільгоспкультур в Україні», – йдеться в статті «Соя в сівозміні».

Нагадаємо, посівні площі сої зростатимуть з відновленням меліорації.