Агрономія

Найкращі попередники сої – озимі та ярі зернові

Найкращі попередники сої – озимі та ярі зернові

Найкращі попередники для сої – це озимі та ярі зернові культури, які швидше за інші звільняють поля, що дає змогу виконати всі операції у системі основного обробітку ґрунту, пише журнал The Ukrainian Farmer.   

Розміщують сою також після кукурудзи, картоплі, цукрових буряків й овочевих культур. Непридатними попередниками є зернобобові, хрестоцвіті культури та багаторічні бобові трави. Повертати сою на попереднє місце рекомендовано не раніше ніж через три роки.

Соя є досить вимогливою культурою до умов вирощування. Це пов’язано з особливостями проростання насіння, формування та функціонування симбіотичного апарату.

Після збирання зернових попередників проводять лущення стерні дисковими лущильникми на глибину 6-8 см, що є ефективним у боротьбі з однорічними бур’янами.

За наявності коренепаросткових бур’янів обробіток ґрунту містить дворазове лущення дисковими знаряддями та подальшу глибоку оранку, а після просапних попередників – оранку без попереднього лущіння.

Нагадаємо, правильне розміщення сої в сівозміні дає можливість збільшити її врожайність не лише завдяки запобіганню хвороб і пошкодженню шкідниками, зниженню забур’яненості поля, а й покращення водно-фізичного режиму грунту, раціональнішому використанню поживних речовин. Раніше повідомлялося, як на урожайність сої впливають строки сівби.