Як обрати продуктивні сорти та гібриди для різних зон вирощування, – досвід
Сортооновлення і часткова сортозаміна в МХП відбувається щороку. В агрохолдингу зважають на те, як реагують сорти на зміни клімату, чи вони стабільні за продуктивністю в різні роки й за різних погодних умов.
Про це розповів керівник агрономічного відділу агроіндустріального холдингу МХП Віктор Марценюк в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
«Пшеницю нижче другої репродукції намагаємося не сіяти – тільки еліту, першу й другу. Сортовий склад варіюється залежно від ґрунтово-кліматичних умов. У центральній частині країни сіємо пластичні сорти, придатніші до посухи в період вегетації й наливання зерна. На Заході країни – це високоінтенсивні сорти з підвищеною стійкістю до осипання та збудників хвороб. Відповідно, там і очікування від урожаю більші», – зазначив Віктор Марценюк.
Загалом, за його словами, сіють сорти переважно іноземної селекції з підвищеною продуктивністю. Українські сорти сіють у зоні ризикованого землеробства, на малопродуктивних площах, де бракує опадів.
«Саме українська селекція там себе найкраще проявляє, адже це районовані сорти, що добре витримують екстремальні умови: піщані ґрунти, високі температури, недостатню кількість опадів», – додав фахівець.
Нагадаємо, МХП збільшив площі під озимим ріпаком на 10% та має намір переробляти 100% власних органічних добрив уже наступного року.