Основна клінічна ознака гіпотермії у молодняку птиці – скупченість
Переохолодження птиці надзвичайно небезпечно, особливо для молодняку. У курчат та індичат досить часто воно призводить до риніту, синуситу, трахеїту, аеросакуліту та інших хвороб, пише журнал «Наше птахівництво».
Оскільки в перші доби життя в молодняку птиці система терморегуляції несформована, обов’язковою умовою є додаткове інфрачервоне обігрівання.
Для молодняку водоплавної птиці переохолодження небезпечно у літній період за різкого зниження температурних параметрів зовнішнього середовища.
Одні з найчутливіших – індичата: навіть короткочасне переохолодження має наслідком суттєві порушення перебігу їхніх фізіологічних процесів. Перебування індичат у приміщеннях із температурним режимом 10-12 °С за підвищених показників відносної вологості протягом 8 діб спричиняє загибель птиці.
Анатомо-фізіологічні особливості органів дихання птиці, зокрема інтенсивне кровонаповнення, слабка здатність до розтягування легеневої тканини, відсутність альвеол, розвиток системи повітроносних мішків, які пов’язані з пневматичним кістяком, сукупно є сприятливими чинниками виникнення застудних захворювань.
Основна клінічна ознака гіпотермії у молодняку – скупченість у виробничих приміщеннях: намагаючись зігрітися, птиця збивається у купи поблизу обігрівальних приладів чи стін.
Спільними ознаками переохолодження є виражена пригніченість, млявість, повна відсутність рухів чи гіподинамія. Характерними ознаками є опухання повік і витікання з носових отворів клейкого ексудату, розлади роботи шлунково-кишкового тракту, неприродні просторові пози.
Для молодняку птиці старших вікових груп ознаками гіпотермії є куйовдження та забруднення перового покриву, затримка росту й розвитку, як порівняти з молодняком птиці аналогічного кросу чи породи, який не піддавався переохолодженню.
Якщо не усунути вплив знижених температур, молодняк масово гинитиме.
Як повідомлялося, спека – сприятливий період, щоб перейти на безрингову посадку індичат.