Чисельність мишоподібних гризунів на полях помірно зростає

Відмічається незначне зростання популяції звичайної сірої та гуртової полівок, які розселяються за межі місць резервацій в нові місця, зокрема на посіви озимих зернових та ріпаку.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.
Обстеженням озимих культур встановлено, що на 5-22% обстежених площ на 1 га нараховується в середньому 0,5-2 жилих колоній гризунів.
На площах під багаторічними травами, садами, неугіддями обліковують 1-2, подекуди до 3-5 (Вінницька, Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, та Чернігівська обл.) жилих колоній на гектарі.
У Степу на незораних полях після збирання врожаю спостерігається розвиток курганчикової миші, яка зелених рослин майже не споживає, проте харчується насінними кормами із культурних та диких злаків.
У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема, полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Знешкодження їх в першу чергу досягається вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка руйнує нори і знищує кормову базу, при цьому гине або травмується третина дорослих і всі молоді особини гризунів.
Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність захисту шляхом застосування родентицидів.
Нагадаємо, правильне видове визначення гризунів дозволить вжити вдалих захисних заходів.