Тваринництво

У батьківському стаді птиці технологічно складніше працювати з півниками

У батьківському стаді птиці технологічно складніше працювати з півниками

За утримання батьківського стада птиці технологічно складніше працювати з півниками, ніж з курочками. Вони, як порівняти з курочками, чутливіші до негативних чинників.

Про це розповів Сергій Левченко, провідний спеціаліст з вирощування молодняку та промислового стада батьківського поголів’я компанії «Квітки Бро», пише журнал «Наше птахівництво».

«Ми жартуємо, що півники – це слабка стать, – додав він. – Зазвичай півники сучасних кросів не допрацьовують до кінця свого продуктивного віку, раніше втрачають здатність до запліднення. Можливо, це якісь генетичні особливості».

Тому доводиться у продуктивні стада підсаджувати молодих півників, які б підбадьорювали їх, поділився досвідом Сергій Левченко. Робиться це для запобігання погіршення продуктивних показників, а саме зменшення кількості незаплідненого яйця. Загальна кількість півників у стаді «Квітки Бро» – близько 10%.

«Здоров’я батьківського стада починається із забезпечення здоров’я молодняку, – наголосив Сергій Левченко. – Не можна отримати благополучне батьківське стадо без забезпечення посадки якісного ремонтного молодняку. У нашому господарстві  все починається з отримання добового молодняку від прабатьків».

Як повідомлялося, правильна комплектація бройлерних стад забезпечує половину успіху у вирощуванні.

Довідка

«Квітки Бро» (Черкаська область) утримує близько 50 тис. голів племінного стада бройлерів кросу ROSS 308. Має сучасний інкубаторій потужністю 1 млн яєць, комбікормовий завод і зерносховища. Реалізує добовий молодняк бройлерів по всій Україні, крім окупованих регіонів.