Тваринництво

Правильна комплектація бройлерних стад забезпечує половину успіху у вирощуванні

Правильна комплектація бройлерних стад забезпечує половину успіху у вирощуванні

Від комплектації бройлерних стад залежить 50% успіху у вирощуванні птиці, пише журнал «Наше птахівництво».

Практика свідчить, що велика кількість інфекційних захворювань передається курчатам саме від батьківських стад. Відповідно здоров’я молодняку напряму залежить від батьків.

В одному приміщенні не повинні бути курчата від дуже старих і дуже молодих батьків одночасно. Доцільно, коли молодняк садять з птицею приблизно одного віку, в ідеалі – від птиці одного батьківського стада, проте сьогодні це майже нереально.

Слушно планувати комплектацію бройлерних стад із урахуванням мінімізації імунної різниці між курчатами. Деякі реовірусні, ротавірусні, аденовірусні інфекції частіше передаються вертикально від птиці батьківських стад, ніж горизонтально від однієї птиці до іншої в пташнику.

Батьки різних вікових груп мають різний імунний статус. Під час комплектації стада слід враховувати материнські антитіла. Можливо, навіть знадобиться додатково вакцинувати ці стада від хвороби Гамборо, хвороби Ньюкасла тощо. А кожна додаткова вакцинація призводить до недоотримання бажаних приростів і повної реалізації генетичного потенціалу кросу.

Крім того, неправильна комплектація бройлерних стад призводить до використання різних антибіотиків у декілька заходів.

Як повідомлялося, головна стратегія боротьби з бактеріальними хворобами у господарстві «Пан Індик» – не допускати їхнього проникнення у стадо.