Тваринництво

Як розвиватиметься птахівництво у найближчі 10 років

Як розвиватиметься птахівництво у найближчі 10 років

У найближчі 10 років відбудеться переосмислення ролі та місця птахівництва в харчовому ланцюгу та в задоволенні потреб населення планети, що зростає, у білках високої якості.

Про це пише професор Пітер Сурай (Велика Британія) в журналі «Наше птахівництво».

При цьому він сподівається, що роль птахівницької науки у формуванні аграрної політики буде переглянута.

«Усі кроки назад у технології птахівництва, наприклад заборона клітинних батарей, будуть переосмислені, і роль усіляких громадських активістів і партій, які, по суті, знищують промислове птахівництво, також буде переоцінена, – вважає він. – Будь-які урядові рішення в галузі сільського господарства, включно з птахівництвом, повинні базуватися на результатах досліджень та висновків, зроблених вченими».

На думку Пітера Сурая, у майбутньому птаховиробники приділятимуть більше уваги смаковим якостям м’яса. Також розвиватимуться технології вирощування бройлерів, що повільно ростуть (до 60-90-денного віку).

«Це підвищить ціни на таке м’ясо, і воно перестане бути доступним для всіх верств населення», – зауважує він.

Учений прогнозує розвиток дрібного присадибного птахівництва.

«Буде знайдено розумний баланс між прийнятною технологією та ціною на м’ясо та яйця, щоб забезпечити всі верстви населення високобілковими продуктами», – вважає він.

Пітер Сурай переконаний, що уповільниться подальше збільшення середньодобового приросту ваги бройлерів.

«Оскільки є ряд нерозв’язаних проблем з ногами птиці, а також із численними дефектами грудного м’яза, які стали невіддільною частиною технології», – пояснює він.

На переконання професора, розвиватимуться технології збагачення м’яса та яєць корисними нутрієнтами. Але на це знадобиться більше 10 років, уточнює він.

«А в найближче десятиріччя основні зусилля птахівників будуть спрямовані на підтримку здоров’я птиці, що росте, включно з пошуком заміни антибіотикам, підвищенням імунокомпетентності птиці, ефективності вакцинацій та біобезпеки», – вважає Пітер Сурай.