Як робота сівалки впливає на польову схожість озимої пшениці
Польова схожість озимої пшениці має становити більше 90%. Правильна ціль – не висіяти кілограми, а отримати мільйони рослин на гектарі. Тому висока польова схожість дає можливість висівати менші норми. Насіння, що не проросло, потрапляє на поле не рівномірно й від цього погіршується рівномірність розподілу площі живлення рослин.
Про це зауважують у прес-службі PÖTTINGER.
Причинами низької польової схожості можуть бути:
- Низька лабораторна схожість. Обов’язково перед сівбою проведіть тест з проростанням. Придбати не заражений посівний матеріал з високим відсотком схожості – це важливіше за вибір найякіснішого протруйника. Якість висіву визначається не польовою схожістю, а різницею між польовою та лабораторною.
- Низька якість передпосівного обробітку. Брак вологи в посівному горизонті може бути через брак опадів, але частіше це трапляється через недотримання сівозміни та неправильний обробіток перед озимою пшеницею.
- Низька якість висіву. Це, мабуть, найважливіший чинник, що впливає на польову схожість. Сівалка має закласти зерно на задану чітко дотриману глибину, на тверде посівне ложе, оптимально розподіливши посівмат по площі та забезпечити достатній контакт з ґрунтом. Є чітка залежність між дотриманням глибини та відсотком польової схожості. Щоб пшениця мала польову схожість вище 90%, середнє відхилення в глибині має бути не більше 0,5 см.
«Якщо ваша сівалка не може закласти все насіння на однакову глибину в 2-2,5 см з середнім відхиленням в межах 0,5 см, рівномірно розподілити площі живлення в рядку та між рядками, якщо її висів потрібно додатково прикочувати, то вона технологічно застаріла. Вам варто подумати про оновлення сівалки», – відзначають у публікації.
Раніше ми повідомляли, як сівалка може затримувати появу сходів озимої пшениці.