Агрономія

Як обмежити шкідливу дію плісеневих грибів на кукурудзі

Ступінь ураження сходів кукурудзи плісеневими грибами насамперед залежить від якості насіння та погодних умов у період проростання, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Неякісне насіння з низькими енергією росту та схожістю, тріщинами оболонки, ушкоджене шкідниками чи уражене хворобами швидко пліснявіє навіть після сівби в ґрунт, температура якого є оптимальною для проростання, або гине, або дає ослаблені проростки.

Насіння з високою схожістю та енергією проростання майже не пліснявіє, але може уражуватися за дуже раннього висіву або в разі похолодання після сівби, якщо час появи сходів перевищує 6-8 діб після сівби.

Розвиток плісеневих грибів у зерновій масі можливий також під час зберігання, коли порушується його оптимальний режим (підвищується температура й вологість). До того ж пліснявіння супроводжується втратою сухої маси зерна, зниженням якості й посівних властивостей, утворенням продуктів розкладу.

Заходи з обмеження шкідливої дії збудників плісеневих грибів:

  • калібрування насіння;
  • зберігання насіння в сухих добре вентильованих приміщеннях;
  • сівба в оптимальні терміни з коткуванням посівів;
  • дотримання всіх рекомендованих вимог агротехніки, спрямованої на забезпечення рівномірного й потужного проходження рослинами початкових фаз росту;
  • протруювання насіння препаратами, що захищають як від хвороб, так і від шкідників одночасно.

Нагадаємо, кукурудзу впродовж вегетації можуть уражати понад 150 патогенів.