Техніка

Що потрібно врахувати під час створення карт урожайності

У цифровізації господарства важливий комплексний підхід. Для того, аби отримати релевантну інформацію та прийняти правильні рішення, необхідно збирати дані під час різних операцій і з усієї площі. Також важливо враховувати вплив людського фактору та специфіку роботи різних машин від різних виробників.

Про це розповів менеджер з розвитку бізнесу ТОВ «Байєр» Сергій Сичевський під час Всеукраїнського практичного форуму Digital Farming.

Компанія «Байєр» розробила система FieldView, що здатна підтримувати виробництво протягом усього сезону вирощування.

На етапі планування аналізується врожайність і створюються диференційовані карти-завдання для висіву.

Процес сівби можна контролювати завдяки «віддаленому перегляду». А з iPad та FieldView Drive в кабіні, дані вибудовуються в режимі реального часу: можна під’єднатися до монітора й бачити на своєму пристрої, що відбувається у цей момент. Також є функція сигнальних повідомлень.

Протягом сезону збираються дані щодо підживлення та обприскування й здійснюється супутниковий моніторинг здоров’я поля.

Ну і завершальним етапом є збирання даних під час жнив.

«Перше – це консолідація даних з різних типів техніки. Другий момент, що часто пропускають – це «зшивання» даних у одну карту в межах одного поля. У аграрія можуть бути техніка від різних виробників, відтак, маємо різну специфіку форматів і дуже важливо все це об’єднати, особливо коли ми шукаємо приріст урожайності. Ну і третє – врахування людського фактору. Комбайни могли неправильно відкалібрувати, через що датчики вологості працюють з похибками. Та на цей випадок у FieldView є можливість на загальній карті зайти на частину ділянки, що відповідає конкретному комбайну, задати йому потрібне калібрування й отримати вже рівномірну карту, з якою можна працювати далі», – відзначає Сергій Сичевський.

Нагадаємо, картографування врожайності тепер доступне з будь-яким комбайном.