Логістика продуктів перепільництва має захмарну ціну, – виробник
Через війну та паливну кризу постачання продуктів перепільництва має надвисоку собівартість. До цього ще й наклалася проблема розрахунків торговельних мереж, та відсутність державної підтримки.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Микола Кузьменко, власник ФГ «Миколай».
На думку фермера, відсутність обігових коштів у дрібних підприємств, ігнорування підтримки дрібних сільгоспвиробників призведе до скорочення виробництва нішових продуктів та виробництва харчових продуктів загалом.
«Серйозні наслідки має для виробників паливна криза, – наголосив Микола Кузьменко. – Її, на мою особисту думку, було створено штучно. Є певні стратегічні питання у державі, в які приватні компанії не повинні втручатися. Під час війни займатися постачаннями найважливіших речей, стратегічних ресурсів, озброєння, тобто того, від чого залежить безпека, повинна держава. Бо нині ми бачимо, що лихачі створили певні схеми через посередників і на третьому місяці війни їх запустили. Це стосується не тільки палива, а й інших важливих ресурсів. Відсутність пального, неможливість його придбати у достатній кількості призвело до зупинення відвантажень продукції. Ті постачання, що ми здійснюємо, відбуваються з такими неймовірними зусиллями і захмарною вартістю логістики, що нема ніякого сенсу це робити. Про польові роботи годі й говорити».
Фермер нагадав, що від початку паливної кризи також зупинилась оплата за вже поставлену продукцію під час війни.
«Ритмічна робота господарства, яка була до війни, практично паралізована. Ці проблеми не тільки в нас, таке практично у всіх виробників-постачальників в Україні. На превеликий жаль, прикриваючись бойовими діями, деякі власники торгових мереж розв’язують свої проблеми чужим коштом. Вони не замислюються, що наслідком їхніх дій буде те, що багато людей втратять роботу, бізнес, єдине джерело доходу», – підкреслив фермер.
Читайте також: Перепелине господарство врятувала одна торгова мережа