Тваринництво

Були затримки постачання компонентів кормів для бройлерів

Були затримки постачання компонентів кормів для бройлерів

Через війну порушилися ланцюги постачання компонентів кормів для бройлерів. Нові маршрути працюють повільніше та обходяться дорожче. До того ж європейські постачальники поки що не готові до постачань таких великих партій сировини.

Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів Сергій Горлач, співзасновник агропромислової групи «Пан Курчак».

«Під час виробництва комбікормів ми використовуємо до 80 найменувань різних компонентів, – зауважив він. – Певний відсоток цих складових імпортується. Наприклад, амінокислоти, сіль, сода тощо. Також імпортували й деякі ветеринарні препарати. Та через порушення напрацьованих логістичних шляхів компанії-постачальники не могли завезти свою продукцію. Кожен виробник мусив перебудувати ланцюг постачань».

Деякі компоненти, такі як амінокислоти з Китаю доставляли морем контейнерами через Одесу, був великий обсяг монокальційфосфату, який в основному імпортували з росії. Тому всі українські птахівники відчули труднощі із забезпеченням сировиною. 

«Залежно від географічного розташування виробника, ці проблеми були більше чи менше відчутні, тому кожен мав вже перебудувати, переналаштувати виробництво. Ми підписали багато контрактів на постачання різних компонентів, але довелося поміняти логістичний ланцюг постачання контейнерів через інші порти (польські, румунські тощо). Однак ці порти виявилися не готовими до такого обсягу транзиту і переадресації. Там не могли обробити такий обсяг вантажу, через що були затримки», – поділився Сергій Горлач.

Імпортні компоненти кормів і нові логістичні маршрути коштують для групи «Пан Курчак» дорожче. 

«До того ж європейські постачальники деяких компонентів кормів, з якими ми укладаємо контракти, теж виявляються поки що не готовими до постачань таких великих партій сировини», – акцентував співзасновник агропромислової групи «Пан Курчак».

Читайте також: Чи є ризик залишитися тваринникам без кормової сировини