Луцька аграрна компанія зменшила щільність посадки птиці
На початку війни ТОВ «Луцька аграрна компанія» скорегувало раціони птиці у бік зменшення поживності, поки не було розуміння щодо сировини для виробництва кормів: макро- і мікрокомпонентів.
Про це в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів директор із виробництва Луцької аграрної компанії Олександр Сович.
«Протягом напружених перших 7-10 днів роботи вже було бачення подальшого напряму роботи з планування та закупівлі сировини та ветеринарних препаратів, – зазначив він. – Але навіть у перші дні війни критичних чинників не було, бо ми зробили запас».
Сьогодні підприємство має стабільну кількість компонентів, завдяки злагодженій роботі колективу: від планування сировини до постачання.
«Хоча не можна сказати, що все відбувається без логістичних труднощів (з проходженням блокпостів, безпечним проїздом транспорту)», – додав Олександр Сович.
Господарство практикує чотирифазну відгодівлю птиці: старт (0-10-й день), гровер I (11-21-й день), гровер ІІ (22-35-й день) і фініш (36-й день і до забою). Поживність рецептів підтримує відповідно до рекомендацій по кросам птиці. У підсумку має вісім раціонів: по два види старту, гроверу І, гроверу ІІ й фінішу.
Компанія зменшила щільність посадки, як порівняти з попереднім планом на рік.
«Ці зміни більшою мірою пов’язані з наявністю доступного та якісного добового молодняку курчат», – уточнив Олександр Сович.
За його словами, проблеми з ветеринарними препаратами у них немає – 80% засобів постачають іноземні компанії.
«Ми плануємо свою роботу. Навіть у перші тижні війни, коли представники компаній відпрацьовували логістику з переміщення своїх складів, ми тримали з ними зв’язок, маючи потрібний перехідний запас», – пояснив директор із виробництва.
Як повідомлялося, тритикале може замінити традиційні зернові у раціонах гусей і курей-несучок.