Тваринництво

Добовий надій корів за некробактеріозу може знижуватися на 50-80%

Добовий надій корів за некробактеріозу може знижуватися на 50-80%

Останніми роками значного поширення набули масові хвороби дистального відділу кінцівок (некробактеріоз) великої рогатої худоби, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Це пов’язано з переведенням тваринництва на промислову основу, зміною технологій – на великих тваринницьких комплексах передбачається механізація основних трудомістких процесів (роздавання кормів, напування, видалення гною), утримання тварин без підстилки, заміна грубих кормів (сіно, солома) на кукурудзяні корми (силос, сінаж, концентрати) за одночасного зменшення частки грубих кормів у раціоні.

До того ж у молочнотоварні й племінні господарства завозять племінних нетелей голштинської та голштино-фризької породи із країн Західної Європи, де лідером серед інфекційних захворювань є некробактеріоз, а також вірусні інфекції.

Некробактеріоз заподіює суттєвий економічний збиток. За некробактеріозних уражень ратиць корів надій молока за лактацію зменшується на 21%, сервіс-період подовжується на 118 днів, вихід телят на 100 корів скорочується на 40%.

За відсутності лікування або його незадовільної організації до 70% хворих тварин вибраковують, що знижує можливості ефективного виробництва.

Добовий надій корів, залежно від тяжкості перебігу некробактеріозу, може знижуватися на 50-80%. Тварини, що перехворіли, втрачають 30-40% маси тіла та до 1 тонни молока.

Як повідомлялося, вітчизняний виробник розширив продуктову лінійку протизапальним засобом, який серед іншого призначений і для лікування некробактеріозу.