Тваринництво

Втрати тваринництва через повномасштабну війну сягають 20%

Втрати тваринництва через повномасштабну війну сягають 20%

Втрати птахівництва через повномасштабне воєнне вторгнення рф до України сягають 18-20%.

Про це повідомлє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України за результатами  візиту європарламентарів до України.

Зокрема, російською армією була зруйнована найбільша птахофабрика Європи, яка знаходилась у Херсонській області.

Щодо великої рогатої худоби, втрати теж сягають близько 20%: це зруйновані ферми, які були під окупацією і зруйновані ланцюги постачання, через які фермери були вимушені скоротити поголів’я.

Щодо молочно-товарних ферм, то багато фермерів інвестували у нетелі, і наразі нетелей неможливо ані продати, ані утримувати.

Як зауважила директор Всеукраїнського аграрного форуму Марія Дідух, з початком війни в Україні частково зупинилися молокопереробні підприємства. Через руйнування логістичних шляхів переробникам було неможливо забрати молоко з певних територій. Також переробні підприємства призупинили закупівлі великих обсягів молока, оскільки експорт був зупинений, і наразі на складах є значні об’єми молокопродуктів довготривалого зберігання. Зараз найбільша проблема у власників ферм – відсутність фінансових ресурсів. Через неможливість реалізувати свою продукцію молокопереробними підприємствамами фермери змушені були переглянути раціон годівлі тварин, тим самим примусово скоротити їх продуктивність. Проблематика йде по колу: низька купівельна спроможність населення, значна міграція за межі України основної цільової групи споживачів (жінки та діти); неможливість експорту призводить до того, що переробники не можуть виробляти довоєнні обсяги продукції, і, відповідно, не закуповують молоко у виробників. Марія Дідух наголосила, що без фінансової підтримки фермерство в Україні може зникнути.

“Ми розуміємо, що наразі держава і уряд роблять усе можливе, але, на жаль, усі фінансові ресурси направлені на армію і на захист нашої держави, тому звертаємося до вас, шановні члени Парламенту ЄС, з проханням розглянути можливість виділення прямої фінансової підтримки ЄС безпосередньо фермерам в Україні чи створення спеціального Фонду для фінансування ведення сільськогосподарської діяльності в Україні в умовах війни”, – зазначила Марія Дідух.

Нагадаємо, найпотужніші тваринницькі господарства Харківщини перебувають під окупацією. Як повідомлялося, у харківському господарстві за окупації згоріло 120 голів худоби.