Овочівників попереджають про навалу білокрилки
У Держпродспоживслужбі попереджають,, що спека та підвищена вологість повітря формують сприятливі умови для розвитку фітофагу його шкодочинності та призводить до масового розмноження шкідника в посадках овочевих культур.
За даними моніторингу головних управлінь Держпродспоживслужби у Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Рівненській та Чернівецькій областях протягом останніх двох років значно збільшився ареал поширення тепличної білокрилки (Trialeurodes vaporariorum).
«Це один із «найважчих» шкідників, проти якого проведення захисних заходів як у закритому, так і відкритому ґрунті на овочевих культурах досить ускладнене у зв’язку з її біологічними особливостями розвитку», – зауважують у Держпродспоживслужбі.
Спеціалісти радять для регулювання чисельності білокрилки на овочевих культурах проводити систематичні спостереження, виявляти та ліквідовувати первинні вогнища шкідника. За масового розмноження білокрилки слід проводити біологічні або хімічні обробки. Ефективними є композиції інсектицидів з обов’язковим додаванням прилипача. На невеликих площах на овочевих культурах можливим є застосування жовтих клейових пасток.
«Кількість обробок залежить від чисельності фітофага та ефективності препарату. Інтервал між обробками не має перевищувати 10 днів. Для одержання бажаної ефективності препарату потрібно забезпечити максимальне потрапляння робочого розчину на нижню частину листка», – нагадують у Держпродспоживслужбі.
Читайте також: Жовта кучерявість листя томатів переноситься білокрилками