Агрономія

Локальне внесення добрив утричі ефективніше суцільного

Значне подорожчання добрив стимулює їх ефективне застосування. Один зі шляхів – локальне внесення добрив. Ця технологія дозволяє вносити втричі менше добрив, ніж при суцільному удобренні.

Про це в статті в журналі The Ukrainian Farmer зазначає Броніслав Котвицький, кандидат сільськогосподарських наук, експерт-дорадник з агрохімії.

Він відмічає, що між агрохіміками здавна існує дискусія, що краще удобрювати: ґрунт чи рослини? Автор визнає, що питання не зовсім правильне, бо в усіх випадках урожай формується як за рахунок ґрунту, так і добрив. 

«Але за першого разу передбачається вносити значно більшу кількість добрив і суцільно, щоб не лише покращити живлення рослин, а й властивості ґрунту, – наголошує Броніслав Котвицький. – У другому — кількість унесених добрив менша, але вносять їх наближено до кореневої системи рослин, тобто локально. У низці досліджень, проведених ще минулого століття, доведено, що застосування в рядки під час сівби зернових культур одного-півтора центнера нітроамофоски дорівнює за ефективністю трьом-чотирьом центнерам цього добрива, розкинутому по всьому полю під культивацію». 

На думку експерта, за локалізацією, безумовно, майбутнє, хоча її широке застосування поки що стримує відсутність у багатьох господарствах відповідної сільськогосподарської техніки.

Читайте також: Доведено ефективність позакореневого підживлення сої