Тваринництво

Органічні кислоти покращують перетравлення білків курчатами на 3-5%

Органічні кислоти покращують перетравлення білків курчатами на 3-5%

Органічні кислоти підвищують перетравлення білків у раціоні курчат на 3-5%. Разом із пробіотичними добавками вони стимулюють проліферацію нормальних клітин слизової оболонки кишківника птиці, покращують оновлення тканин, перешкоджають проникненню ензимів, патогенної й умовно-патогенної мікрофлори.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Високобілкові комбікорми у годівлі курчат значно збільшують кислотозв’язувальну здатність компонентів корму та не сприяють повному перетравленню і засвоєнню поживних речовин. Частина кормів транзитом виходить із послідом, підвищується ризик розвитку патогенної мікрофлори, оскільки рН кишківника коливається у межах 6-8 од.

Недопущення зайвого залуження травної маси, яка надходить у шлунково-кишковий тракт птиці, надійно запобігає цьому негативному процесу. Пребіотичні кормові добавки містять органічні кислоти, що сприяють кращій взаємодії корму з травним трактом птиці, розвитку корисних мікроорганізмів і пригнічують шкідливу мікрофлору, дозволяють розв’язати цю проблему.

Органічні кислоти регулюють кислотність корму, відповідно, і його смак та проявляють антимікробний і консервувальний ефект. Вони знижують кислотність умісту шлунку до рН 3 од. та створюють оптимальні умови для перетравлення білків.

Зниження кислотності в шлунково-кишковому тракті курчат сприяє більшому виділенню травного соку та ензимів підшлункової залози, покращує перетравлення кормів та дає змогу отримати оптимальну продуктивність. Підкислення води покращує апетит у птиці й збільшує поїдання кормів.

Встановлено, що застосування 1% сорбінової кислоти та 0,2% лимонної кислоти суттєво збільшує ширину, висоту та площу дванадцятипалої, тонкої і товстої кишок у курчат-бройлерів на 14-ту добу вирощування.

Як повідомлялося, дія підкислювачів посилюється, коли вони містять декілька кислот.