Тваринництво

Встановлено гігієнічні вимоги до дрібнотоварного виробництва й обігу молока

Встановлено гігієнічні вимоги до дрібнотоварного виробництва й обігу молока

25 квітня 2022 року у Міністерстві юстиції зареєстровано наказ Мінагрополітики, який встановлює гігієнічні вимоги до первинного виробництва та обігу молока від сільськогосподарських тварин, які утримуються дрібнотоварними виробниками, а також до пунктів заготівлі молока.

Про це повідомили у Мінагрополітики.

«Міністерство запропонувало гнучкий підхід з дотримання гігієнічних вимог при виробництві молока в господарствах, у яких утримується до 5 умовних голів дійних тварин, та його заготівлі молокоприймальними пунктами, – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький. – Реалізація проєкту наказу зменшить навантаження через скасування надмірно деталізованих і неактуальних вимог до дрібнотоварного виробництва молока та його обігу».

Крім того, відбудеться гармонізація з Вимогами до безпечності та якості молока та молочних продуктів, затверджених наказом Мінагрополітики від 12 березня 2019 року № 118.

Наказом Мінагрополітики «Про затвердження гігієнічних вимог до дрібнотоварного
виробництва та обігу молока» від 7 квітня 2022 року № 209 передбачено вимоги до:

– первинного виробництва молока, включно з вимогами щодо контролю за станом здоров’я тварин і за використанням ветпрепаратів;

– приміщень і обладнання для доїння та приміщень для зберігання молока;

– доїння, первинного оброблення молока та збирання молока пунктами;

– персоналу, який здійснює доїння, первинне оброблення, заготівлю та транспортування молока до пунктів або переробної потужності;

– пунктів заготівлі молока та збирання його в пунктах і транспортування на переробну потужність;

– дослідження молока на відповідність критеріям, установленими Вимогами до безпечності та якості молока та молочних продуктів, і вжиття заходів за невідповідності.

Виконання цих вимог забезпечить підвищення якості та безпечності молока, що виробляється в таких господарствах, що важливо в умовах перехідного періоду з поетапного підвищення допустимих рівнів критеріїв до сирого молока.

Водночас втратили чинність накази Мінагрополітики від 21 березня 2002 року № 17 «Про затвердження Ветеринарних та санітарних вимог до особистих селянських господарств – виробників сирого товарного молока» та від 21 березня 2002 року № 18 «Про затвердження Ветеринарних та санітарних вимог до пунктів закупівлі молока від тварин, які утримуються в особистих селянських господарствах».

Наказ Мінагрополітики від 7 квітня 2022 року № 209 набуває чинності з дня його офіційного опублікування.

Як повідомлялося, на звільнених територіях поступово відновлюються ціни на молоко-сировину.