Елеватор і комбікормовий завод: які переваги будівництва такого комплексу
Будівництво комплексу, до якого входять елеватор і комбікормовий завод, має низку переваг. Так, сільгосппідприємство отримає більшу економічну вигоду від перероблення зерна на продукти з доданою вартістю – наприклад, комбікорми чи премікси, ніж за зберігання зерна на елеваторі та продажу його як сировини.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Розташування комбікормового заводу поряд із елеватором дасть змогу заощадити на будівництві майданчика під об’єкт і під’їзних шляхів, уникнути виснажливої процедури приєднання до інженерних мереж. А крім того, заощадити на транспортних витратах.
Компонування комплексу дещо відрізняється від звичайних елеваторів і комбікормових заводів. Та вартість його будівництва нижча, ніж зведення окремих об’єктів.
Сировина може надходити на завод і з поля, і з зерносховища. У будь-якому разі зерно пропускають через очисне обладнання, а за потреби сушать.
Як правило, на елеваторі є власна сертифікована лабораторія – це дасть змогу краще контролювати товарні характеристики сировини і готової продукції, а також мінімізувати вкладення у нове обладнання.
Якщо агрокомпанія займається тваринництвом чи птахівництвом, таке рішення дає змогу їй стати незалежною від комбікормової галузі та знизити собівартість продукції.
Як повідомлялося, KSG Agro формує запас сировини для виробництва комбікормів на 3 місяці.