Клоп шкідлива черепашка почав заселяти посіви у двох областях
У другій декаді квітня зниження температури повітря як у нічний так і у денний час несприяли активному перельоту клопа шкідливої черепашки на поля.
Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин.
Клоп перебуває переважно в лісосмугах на листовій підстилці, подекуди в Запорізькій та Кіровоградській областях зафіксовано початок ним заселення посівів озимих зернових.
Шкідник у кількості 0,3-1 екз. на кв.м виявлений у прикрайових смугах, що безпосередньо межують з місцями зимівлі. Клоп шкідлива черепашка перебуває у задовільному фізіологічному стані. В подальшому, за настання стійкої теплої погоди з середньодобовими температурами 12-140С, максимум 18-200С, варто очікувати активного перельоту фітофага на площі озимих культур.
Першими пробуджуються та вилітають на посіви самці, а самиці – пізніше на 5-7 днів, залежно від погоди. Пошкодження клопами рослин у фазі кущіння спричиняє пожовтіння та відмирання центрального листка, на початок виходу рослин в трубку – загибель центрального стебла.
«Заселення посівів шкідником буде розтягнутим в часі, цьому сприяють різкі коливання температури повітря», – йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, затяжна весна затримує масове розмноження шкідників.