Сорти та підщепи по-різному реагують на ґрунтовтому
Дерева сорту Джонаголд страждають від грунтовтоми набагато менше ніж Бребурна. Такий висновок озвучує Роман Яковенко, доцент Уманського національного університету садівництва в матеріалі журналу «Садівництво по-українськи».
«Дерева на свіжому ґрунті були у три рази вищими за ті, які повторно вирощувалися. Це стосується і реакції підщеп. Дерева на підщепі ПБ.9 у свіжому ґрунті росли слабше ніж на М.9, тоді, як у повторній культурі сильнішим ростом відрізнялися дерева на ПБ.9. Подібна залежність спостерігалася у дослідженнях, проведених у Молдові, де встановлено, що дерева щеплені на підщепі М.27 сильніше реагувала на ґрунтовтому, ніж на ММ.106», – зазначив він.
Негативний вплив повторної культури (ґрунтовтоми) в першу чергу впливає на ростові показники молодих висаджених дерев у ґрунт, який вже використовувався під плодовими насадженнями.
За спостереженнями дослідників, на місці розкорчованого 30-річного саду порівняно з ділянкою польової сівозміни в перший рік після садіння спостерігався менший приріст товщини штамбу дерев на 20 % та сумарного приросту пагонів ‑ на 10‑20 %. У наступні роки вплив ґрунтовтоми на ростові показники посилився.
Читайте також: Біофумігація зменшує ґрунтовтому саду